Wpisy z kategorii 'Strony internetowe'

Darmowe strony internetowe

Darmowe strony internetowe Zaglądając do Internetu i wpisując w wyszukiwarce hasło „darmowe strony internetowe”, wyskakuje nam wiele pozycji reklamujących się domen. Jednak musimy pamiętać, że firmy które oferują nam strony za darmo muszą na siebie zarobić i na pewno zrobią to naszym kosztem. W momencie utworzenia darmowej strony internetowej, zostanie nam odgórnie narzucona reklama oraz sposób i rozmiar zawartych na niej informacji. Najczęściej są to małe wielkości bajtowe, w granicach których nie jesteśmy w stanie pomieścić zaplanowanej wcześniej grafiki, a jedynie pospolity szablon oraz tekst, który nie zawsze przemawia do klienta. Musimy również pamiętać, że zakładając darmową stronę jesteśmy zdani na regulamin domeny oferującej swoje usługi i wszystkie niespodziewane zmiany z tym związane. Może się zdarzyć na przykład, że gdy już odpowiednio wypromujemy swoją stronę oraz sprawimy, że jej pozycja w wyszukiwarkach będzie stosunkowo wysoka, a firma oferująca nam swoje darmowe usługi usunie założoną przez nas stronę lub zmieni jej adres. Wtedy na marne pójdzie cała nasza ciężka praca, którą będziemy musieli zaczynać od nowa. Wszyscy wiemy jak trudna jest reklama oraz promowanie własnej oferty usługowej i sprzedażowej, dlatego wiemy również co może oznaczać utrata osiągniętej pozycji w marketingu i reklamie.

Pozycjonowanie strony internetowej

Pozycjonowanie strony internetowej Ważnym czynnikiem w promowaniu i utrzymywaniu jak najwyższej pozycji strony w Internecie jest jej pozycjonowanie. Polega ono na umieszczaniu specjalnych tekstów ze słowami kluczowymi z naszej branży w wyszukiwarkach internetowych i wyciąganie stron na lepsze pozycje. Pozycjonowaniem stron zazwyczaj zajmują się specjaliści, którzy żyją z komputerem i Internetem „za pan brat’. Obecnie jednak jest wiele książek i darmowych kursów w Internecie na temat pozycjonowania stron i jeżeli mamy tylko czas i odrobinę chęci, możemy sami się tej sztuki nauczyć. Jest to ciężka praca, ale przy odpowiednim wysiłku przyniesie oczekiwane efekty. Możemy oczywiście zlecić tą pracę fachowcom, którzy zrobią to szybko i sprawnie, a w obecnych czasach mamy mnóstwo konkurencyjnych firm, w których możemy do woli wybierać i przebierać, znajdując najkorzystniejszą dla nas ofertę. Niestety samo założenie strony internetowej na obecnym rynku nie wystarcza, aby znaleźć i zainteresować klienta musimy znaleźć się na wysokiej pozycji w wyszukiwarce internetowej. Wszyscy bowiem wiemy, że 80% populacji korzystającej z Internetu szuka potrzebne mu informacje w wyszukiwarce internetowej, a połowa z nich zatrzymuje się na pierwszych dwudziestu znalezionych ofertach.

Czym jest wirus komputerowy?

Czym jest wirus komputerowy? Wirus komputerowy jest niewielkim programem zagnieżdżającym się na dysku twardym w strukturze plików i katalogów. Jego podstawową cechą jest zdolność do samopowielania. Nie bez powodu programy te nazwane zostały wirusami. Tak jak w życiu codziennym wirusy te potrafią przyprawić nas o silne bóle głowy. Najczęściej wirus infekujący nasz system ma za zadanie skuteczne utrudnienie użytkownikowi pracy z komputerem lub wyświetlanie denerwujących okienek z reklamami. Istnieją jednak wirusy dużo bardziej niebezpieczne. W zależności od celu programisty wirus taki może niszczyć nasze dane na dysku twardym, sczytywać wszelkiego rodzaju dane osobowe (np. loginy i hasła do naszych kont bankowych, numery kont bankowych itp.), rozsyłać za pośrednictwem naszego komputera spam, wyłączyć komputer. Istnieje również możliwość całkowitego przejęcia kontroli nad naszym komputerem przez programistę wirusa. Wirusy najczęściej przenoszą się poprzez zainfekowane pliki, które z pozoru wydają się nic nie znaczyć. Po znalezieniu się zainfekowanego pliku na komputerze, rozpoczyna się proces zagnieżdżania wirusa w naszym systemie plików. Po poprawnym zagnieżdżeniu wirus oprócz uprzykrzania nam życia zaczyna się powielać i dalej rozsyłać za pośrednictwem sieci internetowej. Stajemy się wtedy nosicielem.

Programy „wirusopodobne”

Programy Zasadniczą różnicą między wirusem, a programem „wirusopodobnym” jest brak ingerencji w kod plików znajdujących się na komputerze „ofiary”. Ich działanie może być również bardzo szkodliwe. Najbardziej znane programy „wirusopodobne” to:
– robaki – programy te właściwie nie wyrządzają szkód w komputerze. Ich podstawowym zadaniem jest masowe powielanie się mające na celu zapychanie dysku twardego. Występują najczęściej w dużych sieciach komputerowych.
– konie trojańskie (trojany) – koń trojański, z racji swojej nazwy, atakuje nasz komputer w sposób przebiegły. Zazwyczaj ukryty jest pod nazwą znanego i popularnego programu. Po pobraniu i uruchomieniu takiego programu odnosimy wrażenie, że wszystko działa jak należy. W rzeczywistości jednak uruchomiliśmy w tle program, która zaczyna wykonywać swoje dzieło zniszczenia. Specjalną odmianą trojanów są bomby logiczne. Różnią się one jedynie tym, że rozpoczęcie ich działania może być opóźnione w czasie.
– króliki (bakterie) – ten typ programów ma na celu maksymalne spowolnienie pracy naszego komputera. Wykorzystuje całą moc obliczeniową maszyny do reprodukcji samego siebie. Bakterie kopiują się w bardzo szybkim tempie. Każda nowa kopia zaczyna kopiować samą siebie tworząc istny łańcuch kopiujący znacząco spowalniający nasz komputer.
– hoaxy – są to fałszywki wyświetlające się na ekranie komputera zazwyczaj w postaci dużego, denerwującego baneru. Na banerze znajduje się zazwyczaj informacja o nowym groźnym wirusie z prośbą o rozesłanie jej do jak największej liczby osób. Głównym ich zadaniem jest po prostu denerwowanie ludzi poprzez stałe wyświetlanie na ekranie. Czasem jednak na banerze może pojawić się informacja, że mamy już tego wirusa i znajduję się on w pliku…. „tu pada nazwa”. W rzeczywistości okazuje się, że jest to ważny plik systemowy, a jego usunięcie może unieruchomić nasz system.

Promocja własnej strony internetowej

Promocja własnej strony internetowej Kiedy już założymy sobie stronę, niezależnie od tego czy będzie to darmowa czy płatna witryna, powinniśmy się zająć strona reklamową. Dobra promocja i reklam każdej firmy to dodatkowy zysk i przyciągnięcie określonej rzeszy klientów. Stworzenie strony to nie wszystko, trzeba ja jeszcze odpowiednio wypromować, tak aby zaglądało na nią jak najwięcej osób nie konicznie znających się na naszej branży czy interesujących się naszymi produktami. Nawet jeżeli trafi do nas ktoś kto nie będzie chciał nic kupić, może przekazać drogą pantoflową wieść o istnieniu takiej strony. W przypadku promocji strony internetowej również mamy dwa wyjścia, możemy sami zająć się reklamą lub zlecić to specjalistom. Na pewno samodzielne rozreklamowanie serwisu będzie oszczędne, tańsze ale nie koniecznie efektowne. Firmy, które zajmują się reklama w Internecie znają wszystkie tajniki i zasady dobrej reklamy tak, aby strona znalazła się na najlepszej pozycji i dotarła do określonego grona odbiorców. Warto więc zainwestować parę groszy i zlecić reklamę specjalistom tej branży.

Wykupienie domeny internetowej

Wykupienie domeny internetowej Gdy zdecydujemy się na zakupienie strony internetowej sytuacja będzie kształtowała się na naszą korzyść. To od nas samych będzie zależało jakie reklamy chcemy umieszczać, jak ma się nazywać nasza strona internetowa oraz kiedy i w jaki sposób chcemy zmieniać informacje zawarte na stronie internetowej. Firma internetowe oferują modne, stylowe i obrazowe strony internetowe, które odpowiednio wypromują poprzez prezentacje multimedialne oraz pozycjonowanie strony danego przedsiębiorstwa. Atrakcyjna i przejrzysta, przykuwająca wzrok oraz nad wyraz interesująca. Taka jest każda z projektowanych stron przez profesjonalne firmy internetowe zajmująca się na co dzień tworzeniem i projektowaniem stron internetowych. Firma świadcząca takie usługi ze swojej strony może zapewnić o profesjonalizmie, niesamowitym efekcie wizualnym strony oraz wysokiej pozycji firmy w rankingu innych korporacji informatycznych. Warto jest zapoznać się z ofertą reklamujących się firm w Internecie i wybrać ta najlepszą dla nas samych, która spełni nasze wymagania i oczekiwania.

Ochrona antywirusowa

Ochrona antywirusowa Najważniejsze w ochronie naszego komputera przed czyhającymi niebezpieczeństwami w sieci jest posiadanie programu antywirusowego. Dobry „antywirus” będzie skanował wszystkie otwierane pliki oraz pobierane z sieci informując nas w razie ewentualnego zagrożenia. Dodatkowo pomimo tego powinniśmy od czasu do czasu przeprowadzać taki programem pełne skanowanie zawartości dysku twardego naszego komputera, pamięci RAM a nawet biosu. Bardzo ważne jest też systematyczne robienie kopii zapasowych, najważniejszych dla nas plików oraz programów. W razie zainfekowanie możemy przywrócić poprzednią wersję programu lub pliku. W przypadku infekcji nie należy wpadać w nagłą panikę. Wiele osób praktycznie natychmiast formatuje dysk, aby pozbyć się wirusa. Zazwyczaj jednak wirusy są mało szkodliwe a ich usunięcie nie wymaga aż tak wielkich kroków. Co ważne, w przypadku bardzo zaawansowanych wirusów, samo formatowanie może nie pomóc. Silny wirus potrafi zagnieździć się np. w podręcznej pamięci systemu, a nawet w biosie.