Wpisy z Sierpień, 2014

Od czego zacząć tworzenie własnej strony?

Od czego zacząć tworzenie własnej strony? Kiedy już się zdecydujemy na stworzenie własnej strony internetowej musimy się dobrze zastanowić co chcemy na niej umieścić i jaką treść przekazać potencjalnemu odbiorcy jakim będzie klient zaglądający na naszą witrynę internetową. Najpierw przygotuj sobie treść jaką będziesz chciał umieścić na swojej stronie, która najdokładniej przybliży sens i całokształt firmy, którą prowadzisz. Przede wszystkim stań w osobie potencjalnego klienta i zastanów się co ty byś chciał przeczytać na takiej stronie, żeby cię zainteresowało i przekonało do określonej oferty. Możesz również przyjrzeć konkurencyjne strony z twojej branży i podpatrzeć co nie co na temat. Jeżeli nie masz talentu do pisania profesjonalnych tekstów, przekaż to zlecenie komuś kto się na tym zna i odpowiednie ujmie w słowa myśli, które kłębią ci się w głowie. Profesjonalna firma zrobi za ciebie niemal wszystko, napisze odpowiednie teksty, zrobi zdjęcia lub ściągnie je ze stocków i da ci do wybrania najlepsze, przygotuje szablon graficzny twojej strony oraz wszystkie potrzebne wykresy, tabele i rysunki związane z branża jaka się zajmujesz.

Karta dźwiękowa

Karta dźwiękowa Karta dźwiękowa jest odpowiedzialna za rejestrację, przetwarzanie i odtwarzanie dźwięku na naszym komputerze. Obecnie większość płyt głównych jest wyposażona w tzw. zintegrowaną kartę dźwiękową, czyli układ na stałe wbudowany do konstrukcji płyty głównej. Zintegrowana karta dźwiękowa w zupełności wystarcza dla amatorskich potrzeb. Dla osób, które zajmują się profesjonalną obróbką dźwięku, melomanów i wszelkich wielbicieli idealnego dźwięku istnieją karty dźwiękowe stanowiące właśnie karty rozszerzeń. Zazwyczaj karty te są wpinane do płyty głównej za pomocą specjalnego slotu PCI. Istnieją jednak również zewnętrzne karty dźwiękowe podłączane poprzez USB. Są one kierowane głównie do osób, które nie mają już wolnego slotu na kartę dźwiękową lub dla posiadaczy laptopów. Karty dźwiękowe zbudowane są zazwyczaj z następujących elementów: generator dźwięku, przetworniki A/C i C/A (rejestracja i odtwarzanie dźwięku), wzmacniacz wyjściowy, mikser dźwięku (łączy dźwięki z różnych źródeł), interfejsu midi (zapewnia komunikację karty z instrumentami muzycznymi) oraz interfejsu zapewniającego poprawną komunikację z komputerem.

Internet Explorer

Internet Explorer Internet Explorer jest oparty na silniku Trident. Jest to przeglądarka, która posiada najbardziej skrajne opinie na świecie. Przez jednych uwielbiania, przez innych wręcz znienawidzona. Nie da się jednak ukryć, że jest to przeglądarka posiadającą wiele błędów i pomimo jest stałego ulepszania najważniejsze wady są wciąż pomijane. Dlaczego więc przeglądarka ta jest aż tak popularna? Powód tego jest dość prosty. Internet Explorer jest wyrobem firmy Microsoft, która również posiada w gamie swoich produktów serię znanego systemu operacyjnego Windows. Przeglądarka ta stanowi integralny dodatek do tego systemu, a sam Windows jest najpopularniejszym obecnie systemem na świecie. Przeglądarka została zaprezentowana po raz pierwszy w roku 1995 i wersja ta nie miała obsługi polskich znaków. Internet Explorer był i jest stale ulepszany i w luty roku 2009 doczekał się swojej kolejnej, ósmej już z rzędu, wersji. Ciekawą opcją tej przeglądarki jest system wtyczek. Wtyczki nie są jedynie wydawane przez producenta samej przeglądarki, ale mogą je również tworzyć osoby trzecie. Dzięki czemu można dostosować przeglądarkę do własnych potrzeb.

Aktualizacja serwera

Aktualizacja serwera Równie istotnym punktem posiadani i prowadzenia serwera w Internecie jest aktualizacja i systematyczne uzupełnianie danych zawartych na stronie. Zmienianie strony graficznej oraz merytorycznej serwera jest ważne i na pewno zainteresuje obecnych i dopiero co przybyłych klientów. Umieszczanie na stronie nowych zdjęć, nowinek prasowych z branży jaką się zajmujemy oraz poszerzanie oferty wedle gustów nabywców jest bardzo pomocne i rozwijające dla naszej firmy. Jeżeli na przykład stworzymy na stronie aktualności z branży przyciągniemy dodatkową liczbę klientów, którzy będą czytać wiadomości, a przy okazji mogą zainteresować się produktami sprzedawanymi przez naszą firmę. Użytkownicy bardzo często z ciekawości zerkają na dane statystyczne strony, ile osób stronę obejrzało, kiedy ostatnio była modyfikowana, a kiedy powstała. Częste uzupełnianie i zmienianie danych oraz grafiki na naszej stronie będzie dodatkowo świadczyć o profesjonalizmie i zainteresowaniu przedsiębiorcy swoim klientem.

Wady laptopów

Wady laptopów Podstawową wadą notebooków jest dość duża awaryjność oraz małe możliwości rozbudowy lub ulepszenia poszczególnych podzespołów. Awaryjność wynika z dużego zagęszczenia elementów laptopa i ich miniaturyzacji. Przyczynia się to do większego nagrzewania się tych elementów a co za tym idzie proces odprowadzenia ciepła staje się trudniejszy. Dodatkowo laptop z racji swej mobilności jest narażony na częste wstrząsy podczas przenoszenia co również może mieć negatywny skutek. W przypadku rozbudowy komputera możemy wymienić lub ulepszyć tylko to co przewidział producent. Zazwyczaj jest to tylko procesor, dysk twardy, pamięć RAM i ewentualnie napęd optyczny. Zmiana pozostałych podzespołów jest często niemożliwa. Niektóre modele laptopów posiadają nawet wlutowany na stałe procesor. Zaletą laptopa jest jego niski pobór prądu co jednocześnie stanowi wadę. Obniżenie napięć w komputerze wymaga zmniejszenia parametrów wydajnościowych poszczególnych podzespołów. Cena może być wadą dla pewnej grupy użytkowników. Dla zwykłych użytkowników, którzy nie wymagają od komputera ogromnej mocy obliczeniowej cena jest przystępna, jednak jeśli chcemy komputer do zaawansowanych gier lub grafiki komputerowej koszt zaczyna wzrastać diametralnie i laptop pozostaje w tyle za swoim wydajnościowym odpowiednikiem stacjonarnym. Pewną niedogodnością jest krótka żywotność baterii szczególnie widoczny, kiedy dużo z niej korzystamy.

Sens założenia strony internetowej

Sens założenia strony internetowej Argumentów do założenia własnej strony internetowej jest niezmierna ilość. Może ona posłużyć jako blog nastolatkowi, który jest rządny pisania o egzystencji swego istnienia, a Internet i jego blog jest najlepszym miejscem i gwarancją dotarcia do ogromnej liczby czytelników. Innym aspektem może być przepływ informacji pomiędzy internautami, czy też posługiwanie się nim jako narzędziem do administrowania firmy. Jednak najczęstszym powodem do zakładania stron internetowych jest pozyskiwanie klientów oraz rozpowszechnianie dóbr i usług oferowanych przez dana firmę. Nasuwa się więc wniosek, iż potencjał posiadania własnych stron internetowych jest nieograniczony. Postęp i rozwój w technice sprawił, że Internet stał się podstawowym instrumentem marketingowym i źródłem najważniejszych informacji. Aby zaistnieć na konkurencyjnym rynku, każda nawet najmniejsza firma musi postawić na reklamę i rozwój, poprzez założenie własnej strony internetowej. Konkurencja nie śpi i na pewno ogrom firm zajmujących się tą samą branżą posiada strony internetowe, dzięki którym ich pozycja w biznesie staje się wyższa i mocniejsza. Dlatego pierwszym krokiem jaki powinniśmy wykonać w kierunku podniesienia skuteczności sprzedaży w naszej firmie, jest kupno profesjonalnej witryny internetowej.

Administrowanie stroną internetową

Administrowanie stroną internetową Poprawne zarządzanie serwisami internetowymi nie jest łatwą sztuką. Należy zatroszczyć się o właściwą treść strony oraz o wygląd, który ma przyciągnąć potencjalnych klientów. Zazwyczaj te dwa detale świadczą o poprawnym skonstruowaniu strony internetowej, oraz o ilości klientów trafiających do naszego serwisu i pozostających jako stali klienci. Innym ważnym czynnikiem w zarządzaniu naszym serwisem jest częste odwiedzanie i monitorowanie poczynań klientów, ważne jest aby sprzeda była aktywna przez siedem dni w tygodniu w jak największym wymiarze godzin. Jeżeli klient zamówi u nas dany towar i otrzyma odpowiedź w przeciągu następnych piętnastu minut na pewno będzie zadowolony z profesjonalizmu i powróci do zakupów na łamach naszego sklepu internetowego. Równie ważne jest pomaganie klientom i odpowiadanie na wszystkie zadane pytania oraz rozwiązywanie szerszych problemów na łamach forów internetowych. Klient nasz pan wiec powinniśmy zrobić wszystko, aby go przyciągnąć, zachęcić własną ofertą i utrzymać jako stałego kupującego jak najdłużej jest to możliwe.