Mniej znane drukarki

Mniej znane drukarki Mniej znane drukarki
– drukarka iskrowa – drukowanie odbywa się na specjalnym papierze pokrytym folią aluminiową. Po powierzchni takiego papieru ślizga się rozgrzany drut, który przepala odpowiednie części folii aluminiowej
– drukarka termiczna – do druku wykorzystywany jest papier, który posiada zdolność do ciemnienia pod wpływem ciepła. Niestety po jakimś czasie druk z takiej drukarki zanika. Drukarka stosowana głównie w kasach fiskalnych.
– drukarka wierszowa – drukarka służąca jedynie do wydruku tekstów. Drukowanie odbywa się poprzez jednorazowy wydruk całej linii. Na obracającym się bębnie umieszczone zostały czcionki, które odbijają się odpowiednio na papierze. Dziś drukarka ta jest już praktycznie nieużywana
– drukarka rozetkowa – kolejna drukarka jedynie do tekstów. Posiada tarcze ze znakami, które odbijają się na papierze. Jest to ulepszona maszyna do pisania.
– drukarka termotransferowa – działa podobnie jak drukarka igłowa. Jednak w tym wypadku taśma z tuszem jest jednorazowa (tylko na jeden wydruk). Specjalne grzałki umieszczone na głowicy powodują przeniesienia barwnika z taśmy, pod wpływem ciepła, na papier.
– drukarka termosublimacyjna – w przypadku tej drukarki stosuje się specjalną taśmę nasączoną woskiem. Wysoka temperatura powoduje przeniesienie wosku na papier. Drukarka charakteryzuje się bardzo dobrą jakością wydruku.